WordPressi lehele kasutaja lisamine ja haldus

WordPressi lehele kasutaja lisamine ning nende õiguste loomise ja haldamise õppimine on oluline, kui töötad ühel lehel mitme inimesega. Erinevad juurdepääsutasemed võimaldavad kontrollida ja hallata, mida kasutaja teha.

WordPressil on vaikimisi mitmeid kasutajarolle (Users), mis määravad ära, mida lehe kasutaja saab ja ei saa lehel teha.

Alates haldurirst (Administrator), kuni lugejani (Subscriber) on igal rollil eelnevalt määratud õigused.

Uue kasutaja lisamine

Kasutaja lisamiseks mine Kasutajad – lisa uus.
Lisa kõigepealt tema kasutajanimi. On tavapärane ja turvaline, et selleks on kasutaja e-maili aadress. Soovi korral võib see olla ka nimi või numbrikombinatsioon.
Lisa e-posti aadress – sellele aadressile saadetakse uuele kasutajale info registreerimise kohta ning parooli kaotamisel ka link selle taastamiseks.

Parooli osas on soovi korral võimalik vaadata parooli. Kui aga kasutajale saadetakse teavitus kontoandmetega, siis saab ta samas kirjas oleva lingi kaudu endale uue parooli määrata.

Roll – see on kõige olulisem. Rolliga määrad, millised õigused on uuel kasutajal Sinu lehel.

NB! Mitte kunagi ära jaga enda andmeid teistega, vaid loo alati uus kasutaja

Kasutajate rollid

Haldur (Administrator) – see on kõige võimsam kasutajaroll, mis tähendab, et selle õigusega kasutajad saavad teha KÕIKE. Lisaks postituste ja lehtede avalikustamisele saavad nad lisada ja ka eemaldada uusi rakendusi, kujundusmalle, kasutajaid jne. Haldur on veebilehe superadmin.

Toimetaja (Editor) –Toimetaja rollis oleva kasutajal on täielik kontroll hallatava sisu üle. Nad saavad lisada, muuta, avaldada ja kustutada mis tahes postitusi ja lehti; sealhulgas ka neid, mida on loonud teised. Toimetaja saab ka kommentaare modereerida, redigeerida ja kustutada.

Toimetajal ei ole juurdepääsu muuta kodulehe seaded, paigaldada pluginaid ja teemasid, või lisada uusi kasutajaid.

Autor (Author) – Nagu nimigi ütleb, saavad autorirollis kasutajad oma postitusi kirjutada, redigeerida ja avaldada. Nad võivad ka kustutada oma postitusi, isegi kui need on avaldatud.

Postituste kirjutamisel ei saa autorid kategooriaid luua, kuid nad saavad valida olemasolevate kategooriate vahel.

Neil ei ole õigusi muuta lehe seaded, pluginad, või teemasid. Autorid on on üsna madala riskiga kasutajad – välja arvatud nende võime kustutada oma postitusi, isegi kui need on avaldatud.

Kaastööline (Contributor) saab lisada uusi postitusi ja muuta oma postitusi, kuid nad ei saa neid avaldada. Lisaks ei saa nad luua uusi kategooriaid ja saavad valida olemasolevate kategooriate seast.

Kaastöölise rolli suurim puudus on see, et nad ei saa faile üles laadida (mis tähendab, et nad ei saa oma artiklisse pilte lisada). Neil ei ole juurdepääsu sätetele, pistikprogrammidele või kujundusmalli muutmiseks.

Lugeja (Subscriber) saab WordPressi sisse logida, uuendada oma kasutajaprofiili. Nad ei saa kirjutada postitusi, vaadata kommentaare, või teha midagi muud admin alal. See kasutaja roll on eriti kasulik, kui teil on vaja võimaldada kasutajatel veebilehele sisse logida, enne kui nad saavad lugeda postitust või kommentaarida postitust.

WooCommerce rollid

Poe haldur (Shop manager) – temal on õigus lisaks toimetaja õigustele hallata tellimusi ning lisada, eemaldada ja muuta tooteid.

Klient(Customer) – on e-poes registreerunud kasutaja, kellel on õigus näha enda tellimusi, muuta enda andmeid

Vastavalt sinu lehekülje funktsionaalsusele võivad kasutajarollid erineda.

Jaga postitust: