Juturobot

AI ja ChatGPT tulekuga on üha populaarsemaks saanud ka juturobotid. Väidetavalt next big thing turunduses! Kui siiani on juturobotid pigem kehvemapoolselt oma vestlustega ettevõtteid esindanud siis nüüd on see aeg möödas! Täna on võimalik juturobotit treenida rääkima kaua ja pikalt ja väga ladusalt.

Juturobotite kasutamise võimalused kodulehtedel on suhteliselt piiramatud. On võimalik anda ära tüütu osa klienditeenindustest ning lasta juturobotil vastata klientide poolt esitatud korduma kippuvatele küsimustele. Samuti on võimalik küsida tagasisidet teenuse või toote kohta ja seeläbi parandada oma toote või teenuse kvaliteeti. Kui soovid suunata kliendid vastuvõtule aega broneerima konkreetsele veebiaadressile, siis ka see on võimalik. See aadress ei pea isegi olema Sinu kodulehe oma – võib olla vabalt sotsiaalmeedia kanal või väline broneerimiskeskkond.

Üks suurimaid kasutamisvõimalusi on aga kindlasti e-poodidel, kes saavad juturoboti kaudu edastada turundusteavitusi ning kampaaniate infot. Sedasi ei vilgu Sinu e-pood teavtustest nagu jõulupuu.

Riin.eu - juturobot

Kuidas see toimib?

Juturobotid pakuvad ettevõtetele võimalust parandada kliendikogemust, suurendada kaasatust ja optimeerida turundustegevusi, pakkudes samal ajal isikupärastatud ja tõhusat suhtlust. Juturobotite, ehk vestlusrobotite mitmekülgsus ja kohandatavus muudavad need väärtuslikuks tööriistaks igas suuruses ettevõtetele.

Menüü- või Nupupõhised Juturobotid: Need lihtsad robotid pakuvad kasutajatele skriptitud menüüst valikuid, sobides ideaalselt korduvatele ja lihtsatele päringutele.

Reeglipõhised Juturobotid: Need robotid kasutavad if/then loogikat, et arendada vestlusautomaatika vooge, toimides nagu interaktiivsed KKK-d.

AI-ga Robotid: Võimelised looma uut sisu vastusena kasutaja päringutele, pakkudes loovaid ja kohandatud vastuseid.

Juturoboti sisu luuakse vastavalt iga ettevõtte eripära, vajadusi ning võimalusi arvestades. Sisu loomsiel saab kaustada teksti, pilte, videoid, veebilinke jne. 

Juturoboti loomise protsess

1. Mõtle oma eesmärkidele

Enne juturoboti tellimist on vajalik määratleda selle peamine eesmärk. Kas klienditeeninduse toetamine, müügi edendamine või informatsiooni jagamine. Selge eesmärk aitab
tagada, et robot vastab ootustele ja vajadustele.

2. Esita tellimus

Juturoboti eesmärgi kindlaksmääramisel järgneb sobiva lahenduse valimine ja tellimuse esitamine. Peale tellimuse esitamist lepitakse kokku infovahetuses 

3.Infovahetus ning roboti loomine

Selles etapis luuakse juturobot vastavalt spetsiifilistele nõuetele ja eesmärkidele, integreerides vajalikke funktsioone ja kohandatud vastuseid.

4. Juturoboti lansseerimine

Juturoboti lansseerimine on protsessi viimane samm. See hõlmab roboti integreerimist veebilehelehele ning avalikustamist. Lansseerimise järel jälgime roboti toimivust.

Juturobotid sobivad Sinu kodulehele kui:

✓ Vastad igapäevaselt samadele küsimustele? See on tüütu ja aeganõudev ja ometi hea klienditeeninduse nimel vajad seda. Juturobot saab sellega hakkama ja on valmis vastama küsimustele Sinu eest.

✓  Kas edastad turundusõnumeid pop-upi või vilkuvate teavitustena oma e-poes või kodulehel. See muudab Sinu kodulehe jõulukuuse moodi säravaks ja infot on nii palju, et klient ei suuda midagi haarata. Juturobot saab edastada turundussõnumid Sinu eest.

✓ Soovid kasvatada oma uudiskirja saajate nimekirja. Juturobotit on võimalik ühildada nii Klaviyo kui Mailchimpiga.

Soovid küsida tagasisidet toote, teenuse või teeninduskvaliteedi kohta ja seeläbi parandada oma toote või teenuse kvaliteeti. 

✓ Sinu kodulehe eesmärk on suunata klient täitma kontaktivormi või mõnele konkreetsele veebiaadressile.