E-pood

E-poe tegemine oma ettevõttele on hea ja lihtne võimalus ärivõimaluste parendamiseks. E-poodi saavad pidada pea kõik ärivaldkonnad.

Valmistan Sinu ettevõtte e-poe, kasutades WordPressi sisuhaldustarkvara ja Woocommerce rakendust. Müüdavad tooted võivad olla nii füüsilised, kui ka virtuaalsed. Olen keskendunud peamiselt nn butiik e-poodide tegemisele, kus toodete arv küündib kuni 100ni. Oman kogemust ka kõigi  populaarsemate makse-, tarne-  ja turunduserakenduste liidestamisel, mis on vajalik mugavaks ostu sooritamiseks. Eesmärgiks luua veebipood, milles ostuprotsess kliendile, kui ka poe haldamine töötajale, on lihtne ja arusaadav.

Minu poolt loodavad e-poed on dünaamilised ja arenevad koos ettevõttega. Alati on võimalus juurde luua tootekategoorialehti, sisestada tooteid, lisada maandumislehti jne.  

e-pood, e-poe tegemine, e-poe loomine

E-poe tegemise protsess

1. Planeerimine

E-poe tegemine algab planeerimisest, kus esimese sammuna tuleks läbi mõelda e-poe ülesehitus, lisatavad sisulehed, kui ka konkreetselt tootelehe ja tootekategooria lehe ülesehitus. Lisaks tasub läbi mõelda toodetele määratavad tootekategooriad, tootesildid ja omadused (näiteks suurus, värv, materjal jne). See on oluline juhul, kui on soov pakkuda võimalust tooteid filtreerida siis omaduste kaudu nad seda mugavalt teha saavadki.

E-poes on väga olulised ka pakutavad makse- ja tarnevõimalused. Täna on mitmeid makselahenduse pakkujaid. Tuntuim neist vast Montonio, kes lisaks Eesti ning välismaistele pangalinkidele pakub ka kaardimakse ning tarne lahendust. Lisaks on populaarne ka Esto, kes pakub populaarset “makse hiljem” ning “Maksa kolmes osas” võimlust. Üks makselahendus ei välista teist.  

Planeerimise faasis on alati oluline läbi mõelda ka vajalikud ühendused erinevate programmidega – näiteks raamatupidamise -, laoprogramm, e-maili turunduse programm jne. 

Keskmiselt võtab e-poe loomine aega 2-4 nädalat. Mina töötan tavaliselt kuni 3 projektiga korraga ning töö sujumiseks palun alati oma klientidel selleks perioodiks aega varuda ja e-poe loomisele keskenduda, et saaksime kõik tekkivad küsimused ja ettepanekud kiirelt lahendada. 

2. E-poe sisu ja kujundus

E-poe välimuse juures on oluline nii Sinu ettevõtte brändikeel, kui ka kasutajale juba harjumuspärased nüansid. 

Kõige olulisem e-poe tegemise juures on sisu! Minu eesmärk kujunduse loomisel on kuvada olulisim info alati selliselt, et klient seda märkaks. Sinult ootan infot selle kohta, mis on võtmenäitajad, mis on e-poes välja vaja tuua. Tootelehe ülesehituses on vaja läbi mõelda korduvad väljad (näiteks toote koostisosad, kastusujuhend), kas on vaja tootelehele lisada kasutusjuhend jne. Samamoodi on vaja läbi mõelda lisatav info kõigile teistele sisulehtedele.  Info edastamiseks kasutan spetsiaalset iseteeninduskeskkonda, mille vahendusel on meil mugav omavahel infot vahetada.   

Kujundusmalli loomisel räägime läbi kujunduse põhitõed – tavapäraselt lähtuvalt logost, paneme paika, milliseid värve kasutada, millist fonti/kirjastiili kasutada, kas ja kuidas kasutada graafilisi elemente, millised on e-poodi lisatavad pildid jne. Kui Sinu ettevõttel on CVI, kasutame seda. Kujundan lehe disainiprogrammis ning peale kinnitamist liigume edasi arendusfaasi. 

3. E-poe arendus

Kui sisu on läbimõeldud ning välimuses kokku lepitud, siis hakkan e-poodi arendama.  

4. Info sisestamine ja e-poe haldamine 

E-poe tegemine hakkab juba lõpule jõudma! Kui  arendustööd on valmis, asume infot sisestama. Vastavalt kokkuleppele, teen seda kas täielikult mina, jagame ülesanded omavahel, või sisestad kogu info e-poodi sina. Info sisestamise ajal õpid oma e-poodi haldama ja mina olen kogu selle aja Sinule toeks. Vajadusel loon lühivideod, kuidas infot lisada. 

5. Avalikustamine
Kui e-poodi on info sisestatud avalikustame selle. Ütlen alati, et õige töö e-poodi sisu lisamisel algab siis, kui leht on avalik – klientidel tekivad küsimused, tekivad uued tooted jne. Kogu e-poes olevat infot saab alati muuta. Aitan Sinul seda teha või soovi korral saad abi WordPressi haldamise juhendist

Sinu uus e-pood …

✓ on Sinu ettevõtte 24/7 töötav müügimees ning klienditeeninduskanal

✓ kasvatab kliendibaasi ning tõstab ettevõtte tuntust

✓ suurendab müügikäivet 

✓ muudab sinu pakutavad tooted internetis nähtavaks ja kättesaadavaks 

✓ annab edasi vajalikku infot toodete kohta 

✓ muudab sinu ettevõtte usaldusväärseks

✓ töötab erinevates seadmetes ning on kasutajasõbraliku disainiga

kodulehe tegemise hind

Küsi pakkumist

Täida vorm ning küsi uue kodulehe või e-poe loomiseks pakkumine. Vastu saadan Sulle esmase pakkumise, mille najal saame läbirääkimisi edasi pidada.